Arhiva

9. Nov. 2013 Pobeda “Mačve 2005” nad ekipom “Hajduk Stanka” (3:1)

Na stadionu Fudbalskog kluba “Mačva 2005” u Bogatiću, u derbiju kola Mačvanske okružne lige, fudbaleri domaćina pobedili su ekipu “Hajduk Stanko” iz Crne Bare, rezultatom 3:1. Pred punim tribinama, viđena je kvalitetna i uzbudljiva fudbalska predstava, koja je prošla u fer i sportskoj atmosferi. Na samom početku utakmice, posle nekoliko propuštenih šansi obe ekipe, bilo je izvesno da golovi neće izostati i na ovom susretu. U 16. minutu posle prekida, Đorđević je centrirao na drugu stativu, štoper domaćih Saša Martić bio je na pravom mestu i udarcem glavom postigao gol za vođstvo “Mačve” od 1:0. Gosti su tek pred kraj prvog poluvremena, konkretizovali svoje napade, da bi u 36. minutu Burmazević na asistenciju nesebičnog Sevića, matirao golmana domaćih za 1:1, tako da se ovim rezultatom i otišlo na poluvreme. Početak drugog poluvremena doneo je puno neizvesnosti i propuštenih šansi najpre gostiju a potom i domaćih. Ali kako je vreme odmicalo fudbaleri “Mačve” preuzimali su inicijativu. Samo dva minuta nakon što je ušao u igru, Marko Ilić postiže gol za vođstvo svoje ekipe od 2:1. Stanković je asistirao Lazareviću u kaznenom prostoru, ovaj odložio loptu usamljenom Iliću, koji jakim i preciznim udarcem donosi slavlje domaćim navijačima. Posle gola fudbaleri domaćih zaigrali su još samouverenije, da bi u 78. minutu Stanković iznudio i iskoristio grešku štopera gostiju, postavivši tako konačan rezultat utakmice: “Mačva” – “Hajduk Stanko” 3:1.